СонцеВид - Тур

  • Головна
  • Закордонні
  • По карпатах
    • По Закарпаттю
  • Різдвяні
    • Новорічні тури
  • По західній Україні
  • Для молоді
  • Релігійні тури
  • Контакти
  • Відгуки

Нові тури

Карпати: економ-тур вихідного дня 2021
Їдемо в Карпати на крокуси 2022
Гастрономічний тур "Чорна смакота- Зіньківська ковбаса"
Болгарія - море 2021
Моя чарівна Хорватія
Перлина - моя Україна

Горящі тури

Лемківська кривулька - зустріч на скрижалях часу.

  • Надрукувати
  • E-mail

«Мандрівка столицею лемків України»

2.04.2022 р.

1 день.

Вартість - 470 грн / особа

У вартість входить: транспортне обслуговування по всьому маршруту, екскурсійний та організаційний супровід, вхідні квитки та екскурсії по маршруту. 

Збір групи о 7.45, пл.Героїв Євромайдану, м.Тернопіль.

Виїзд 0 8.00

 

Розпочинаємо цікаву мадрівку у часі. Хто такі Лемки? Що ми про них знаємо? Виявляється знаємо дуже мало, майже нічого. Маємо можливіть поринути у світ надзвичайно цікавий, колоритний і незвіданий світ Лемківщини. "Лем жаль ми вас, мої верхи, зеленії, жаль"... в цій пісні вся туга лемків за своїм рідним краєм.  Любов до своєї рідної землі, це не знищенна сила, яка генерує волю до життя в н-кількості поколінь. Лемки,одна з українських етно-груп, що сформувалась і проживала віками в північних Карпатах. А зараз, вже 75 років, не мають власної території. Нелюдська, антигуманна, чортовська політика московії з її "фрасом" сталіном спричинили лемкам не поправну трагедію - примусову депортацію українців з Польської республіки до УРСР в 1944-46 рр.  Але Лемки не зламалися. Вони змогли, маючи незламний дух горянина (впертість) вижити, вкорінитися і продовжити свій життєвий поступ. Разом з тим, зберегти свій сакрал, свою автентичність, свої традиції, культуру і мову. Глибоко віруючі лемки завжди покладали всі свої надії, труди та мрії Панбігу (Богу) і тримаючись за Його руку зуміли зберегти свою лемківську душу. Це українська етногрупа, яка жила в західних Карпатах, єдина , яка не має зараз власної території.  Доля їх розпорошила  по цілому світу. Але, свій найбільший скарб- свою батьківщину, лемки перенесли у своє серце, зберегли свою лемкіську душу, свій сакрал. Зараз гуртуються, збирають самих себе по коральці, формуючи свою власну культуру, яка береже в собі величезний пласт батьох поколінь!                                                                                                                                                                                                                                                Їдемо манрувати по скрижалях часу.                                                                                                                                                                                                                                               Мандрівка буде цікавою і вражаючою. 

 

  Музейний комплекс «Лемківське село», у фондах якого зберігається понад три тисячі експонатів. Тут ви матимете можливість зануритись у дивовижний світ лемків: ознайомитись з їх матеріальною та духовною культурою, оглянути унікальну експозицію лемківського одягу, відчути себе правдивим лемком, одягнувши «горсет» і «лайбик» та зав’язавши «фацелик».

 

Ватряне поле

Щороку тут відбувається наймасовіший у світі лемківський фестиваль «Дзвони Лемківщини».Тут у рамках реалізації проекту« lemkoS.V.I.T.»будується скансен лемківської культури.

 

 

Пам'ятний знак жертвам депортації

Тут вшановують роковини депортації – примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини у 1944–1951 роках, планується будівництво пам’ятної ротонди на вшанування жертв депортації/

 

  Паломницьке місце

 джерело Всецариці

 У ХІV столітті, на горіОплета, з-під якої витікало цілюще джерело, знаходився чоловічий монастир з утворенням якого історики пов’язують появу Божої Матері на святі горі та назвою міста.

Зараз тут знаходиться каплиця, де зберігається  чудотворна ікона Матері Божої Всецариці. 8 червня 2018 р.після молитви онкохворого священика о.СтепанаБарновського ікона замироточила. Неподалік джерела  споруджена купіль, де всі охочі можуть зануритися у святу воду для оздоровлення душі і тіла.Щонеділі та свята  на Джерелі Всецариціслужиться Акафіст, Свята Літургія молитви на оздоровлення та водосвяття, помазання миром від ікони Матері Божої Всецариці.

 

Церква Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Збудована 1892 року як храм УГКЦ за ініціативи пароха о.ЗахаріяПодляшецького.

Донині тут зберігаються церковні речі, привезені з Лемківщини та передані на зберігання  в 1956 році.

Зберігається унікальна Книга Святого Євангеліє, одержавши благословення якою, християнин знаходить собі пару. Книга виноситься виключно на вінчання молодих.

 

 Церква Введення у храм Пресвятої Діви Марії. ( 1873 р.) 

З дзвіниці цієї церкви кличе на службу вірян особливий дзвін, привезений з Лемківщини.Його було закопано на церковній території в часі переселення. Через багато років дзвін було відкопано при цікавих загадкових обставинах.

 

Спрібуйте лемківске гощыня з бабціного  шпарґета.

Лемківський обід (за додаткову плату) - вартість 150 грн/ особа

Лемківськ кухня заслуговує на окрему увагу, хоча вона є єдиним цілим з лемківською культурою та традиціями. За найстаровинішими рецептурами лемки і сьогодні готують свої страви, таким чином бережуть память своїх далеких предків. Меню: киселиця, мастило, капуста зі шкварками, канапка лемківська, метані галушки, піроги з грулями та капустом, гарбатка..... ням-ням... Скуштуйте, буде смачно і унікально!               

                                           

      

 

  • Наступна
© 2015 СонцеВид - Тур. Усі права захищено.

46000, Україна м. Тернопіль вул. Макаренка 6/31

тел. 097-462-13-40, 099-476-32-17, (0352) 51-29-23

Головне меню

  • Головна
  • Закордонні
  • По карпатах
  • Різдвяні
  • По західній Україні
  • Для молоді
  • Релігійні тури
  • Контакти